„Jen slunce to umí lépe”

Fenix Trading s.r.o.

O společnosti

Budova Fenix Trading

Jsme česká Obchodní skupina Fenix, která vznikla v roce 1990 jako jedna z prvních soukromých společností v České republice.

Zakládajícím členem byla výrobní společnost Fenix s.r.o. s prvními produkty:

 • elektrické sálavé topné panely ECOSUN;
 • elektrické konvektory ECOFLEX;
 • topné kabely a rohože ECOFLOOR;
 • topné fólie ECOFILM (včetně regulace topných systémů a široké škály doplňkových produktů).

  

Dynamický růst vyžadoval rozšíření struktury společnosti a tak vznikl holding, který je tvořen sedmi obchodními společnostmi a je jedním z největších evropských výrobců plošných elektrických topných systémů – své produkty vyváží již do více než 50 zemí, ležících na 4 světových kontinentech.

Od roku 1997 je výrobní společnost FENIX s.r.o. držitelem certifikátu pro Systém managementu jakosti ISO, který je v pravidelných tříletých cyklech úspěšně obhajován. Poslední recertifikační audit proběhl v říjnu 2012 dle požadavku normy ISO 9001:2008, na jehož základě byl vydán nový certifikát.

 

Proč Fenix?

 

Máme pro Vás 10 důvodů, jak Vás přesvědčit k nákupu:

 1. Doživotní záruka na topný systém ECOFLOOR.
 2. Záruka 10 let na velkoplošné systémy ECOFILM.
 3. Poskytujeme záruku 5 let na topné panely ECOSUN.
 4. Poskytované záruky jsou podloženy více než 20letou tradicí (zákládající společnost vznikla v roce 1990) a obratem celého holdingu, přesahujícím 1MLD.
 5. Výroba umístěná v tuzemsku představuje operativní reagování na Vaše požadavky a například instalačním firmám nabízíme výrobu topných rohoží na míru (atypy).
 6. Typový sortiment standardně expedujeme do 24 hodin od přijetí objednávky.
 7. Poskytujeme bezplatnou technickou podporu.
 8. Kvalita našich výrobků je přísně kontrolována – zboží exportujeme do více než 50 zemí světa na čtyřech světových kontinentech.
 9. Naše výrobky mají při plné kvalitě konkurenceschopné ceny, právě díky výrobě v tuzemsku.
 10. Jsme držitelem:
   • certifikátu o členství v Registru solventních firem,
   • certifikátu 'ČESKÁ KVALITA',
   • držitelem hodnocení firem 'Top rating',
   • prestižního ocenění "Štika českého byznysu", které bylo společnosti FENIX uděleno na konci roku 2010 (ocenění je udělované pojišťovnou Coface, spolu s Pricewaterhouse Coopers; na rozdíl od jiných soutěží je udělováno výhradně na základě finanční stability a růstového potenciálu účastníků).  

 

Produkty

ECOFLOOR    

Podlahové vytápění    

Koupelna s rohoží                 

 

S podlahovým topením měli své zkušenosti ještě před počátkem našeho letopočtu staří Římané či Korejci, kteří vháněli ohřátý vzduch z topeniště do soustavy kanálků pod podlahou. Za otce moderního podlahového vytápění je pak považován Frank Lloyd Wright, který začal princip plošného vytápění začleňovat do svých staveb v polovině minulého století namísto radiátorů ústředního topení. A není to jen vzduch nebo voda, kterými můžeme ohřát podlahu, dnes máme ještě třetí možnost: elektrické odporové prvky.

K pokládce elektrického podlahového vytápění slouží topné kabely a rohože. Systém elektrického podlahového vytápění se v dnešní době využívá nejen v koupelnách a obytných místnostech, ale i v prostorách obchodů, kanceláří, továren a zemědělských objektů.

Z hlediska ekonomiky provozu celé domácnosti je velmi důležitý fakt, že při vytápění domu pomocí elektřiny je možné zažádat o zvýhodněnou sazbu, která platí zpravidla 20 hodin denně, a to pro všechny elektrické spotřebiče, což znamená výraznou úsporu.

Podstatnou výhodou elektrického vytápění je, že se snadno reguluje. Správná regulace je zároveň podmínkou hospodárnosti provozu. Pomocí centrální řídicí jednotky lze nastavit teplotu individuálně v každé místnosti.

K instalaci elektrického podlahového vytápění jsou určeny topné okruhy a rohože jako hlavní vytápění, nebo pouze jako komfortní vyhřívání podlahy (např. v koupelně). Topné kabely a rohože jsou určeny nejen pro obytné objekty, ale i pro obchody, kanceláře a průmyslové nebo zemědělské objekty. Pamatujeme i na kutily, pro které máme sady Comfort Mat pro svépomocnou instalaci. Především jsou sady určeny k instalaci doplňkového komfortního vyhřívání dlažby v koupelnách a kuchyních. Součástí sady je vše potřebné - topná rohož, programovatelný termostat s podlahovou sondu, ochranná ohebná trubka pro zavedení podlahové sondy (tzv. "husí krk"), podrobný návod k instalaci a animace na DVD ROM. 

Ceny jednotlivých prvků najdete v našem e-shopu, klikněte zde.

Plánovač podlahového vytápění zde.

 

ECOFLOOR

Venkovní aplikace

Ecofloor - venkovní aplikace, chodník   

Venkovní aplikace vytápění využijete v zimě, kdy budete mít velice snadnou údržbu před sněhem a ledem u těchto venkovních ploch:

 

 • schody,
 • chodníky,
 • příjezdové cesty
 • okapy,
 • svody,
 • úžlabí střech.

 

K ochraně ploch jsou použity rohože z robustních kabelů s dobrou mechanickou odolností a s pláštěm odolným proti UV záření. Kabely mají vyšší výkon na běžný metr oproti kabelům pro podlahové vytápění.     

 

 

ECOFLOOR

Protimrazová ochrana potrubí 

  Protimrazová ochrana potrubí  

Pokud potřebujete ochránit potrubí před mrazem, které máte buď v prostorách, které nejsou vytápěny nebo přímo venku, vhodné jsou k tomuto účelu topné kabely. Topné kabely však nenahrazují tepelnou izolaci, pouze vyrovnávají ztráty tepla, které přes izolaci uniká. Pro dobrý přenos tepla z kabelu na potrubí, doporučujeme použít hliníkovou lepící pásku.

 

ECOFLOOR

Speciální výrobky

 plachta

Speciální výrobky jako topné kabely, rohože a plachty se využijí hlavně pro průmyslové a stavební aplikace např.topný kabel pro urychlení zrání betonu v zimním období, topné plachty k rozehřívání zeminy výkopů nebo temperování části strojů, topné rohože pro ochranu vstupů a zádveří před sněhem a námrazou nebo pro ochranu pracovníků před chladnou podlahou na pracovišti. 

 

 

ECOFLOOR

Příslušenství 

Ecofloor - kabel v okapu

K výběru jsou i doplňky k různým řešením např. příchytky umožňující instalovat kabel v okapu, svodu, v úžlabí nebo na střeše; samolepící hliníková páska pro fixaci topného kabelu na potrubí při ochraně před mrazem; sady (tzv. Kity) pro opravy poškozeného kabelu, apod.

Ceny jednotlivých prvků najdete v našem e-shopu, klikněte zde. 

 

 

ECOFILM

Topné fólie     

 Ecofilm - obývací pokoj    

Topné fólie bývají vhodné pro pokládání nasucho, ukládají se bezprostředně pod podlahovou krytinu nebo sádrokarton, jsou doporučované především pod plovoucí laminátové podlahy, s použitím speciální podložky i pod PVC a koberce.

Jejich největší výhoda? Jsou velice tenké, méně než milimetr, a proto takřka nezvyšují konstrukční výšku podlahy. Volba proto padá na fólie často při rekonstrukcích a při dodatečné instalaci podlahového topení.

Dalším specifickým využitím topných fólií je aplikace proti mlžení zrcadel v koupelnách, wellness centrech atd. Jedná se o speciální topnou fólii MHF.

 

        

 

ECOFILMEcofilm - příslušenství

Příslušenství

Součástí topných fólií nejsou různé izolační pásky, připojovací konektory, připojovací vodiče, vulkanizační pásky k izolaci spojů podlahových folií, plastové krytky k izolaci spojů stropních folií, lisovací kleště na připojovací konektory atd., je nutné tedy počítat i s dokupem těchto nezbytných doplňků.

Ceny jednotlivých prvků najdete v našem e-shopu, klikněte zde. 

 

 

ECOSUN (topné panely)

 Skleněný obrazTopný sálavý panel

 

 

Principem topných panelů je sálání tepla prostřednictvím infračerveného záření, které neohřívá vzduch, ale předměty na které dopadá - stěny, podlahu, nábytek, lidské tělo. Pro správně fungující topný panel je charakteristická plochá konstrukce méně podporující konvekci a provozní povrchová teplota cca 80 – 120o C. Elektrická energie se v topném panelu přeměňuje na tepelnou energii beze ztrát přímo v místě potřeby tepla, odpadají tedy ztráty ve vedení tepla např. z centrálního rozvodu tepla, ztráty u hořáku apod. Dobrá tepelná pohoda příchází při nížší teplotě, než u konvekčního vytápění a to znamená menší spotřebu energie. Další podstatné úspory je dosaženo dokonalou regulací; topný panel lze přímo a velmi přesně regulovat v každé místnosti zvlášť a díky velmi malé akumulaci jsou infračervené topné panely schopny reagovat (zahřívat se i chladnout) velmi rychle. Infračervené topné panely jsou naprosto bezúdržbové. Odpadají tak provozní náklady na kontroly, revize, čištění komínů, výměny hořáku atd.

 

Nízkoteplotní sálavé panely

ECOSUN

Nízkoteplotní sálavé panely

Nízkoteplotní sálavé topné panely jsou určeny pro vytápění kanceláří, obchodů, bytů a rodinných domů, využítí je ale i pro vyhřívání kancelářských a pokladních boxů nebo kostelních lavic. Panely jsou nabízeny v různých velikostech, technickém provedení a výkonech od 100 do 700 W. Instalují se dle typu na strop nebo na stěnu. Vyrábí se i v různých barevných provedeních. Základní barvou je bílá a hnědá, ostatní barvy jsou ve vzorníku RAL v našem e-shopu.

Největším hitem jsou však skleněné sálavé panely, které tvoří nejen funkci praktickou, ale především estetickou. Skleněné panely jsou určeny pro vytápění interiérů, ve kterých plní nejen funkci topidla, ale stávají se také významným designovým prvkem. Ideální jsou také jako vytápění pro nízkoenergetické domy (NED), ve kterých minimalizují již tak nízké náklady na vytápění. Panely jsou opatřeny karosáží s tepelnou izolací, zamezující únikům tepla do konstrukce za topným panelem. Kromě omezovacího termostatu jsou také vybaveny univerzálními úchyty, umožňující montáž do vodorovné i svislé polohy. Panel se tak stává velmi univerzálním výrobkem, neboť je vyráběn formou zrcadla či obrázku tzn. lze si vybrat z konfigurátoru různou velikost rámečku a potisku. Proč nemít v obývacím pokoji 2v1?  Praktický skleněný sálavý panel a v něm obrázek Nepálu či Londýna!

 

Vysokoteplotní sálavé panely

ECOSUN

Vysokoteplotní sálavé panely

Velice vhodným řešením pro vytápění průmyslových nebo zemědělských objektů jsou vysokoteplotní sálavé topné panely. Své uplatnění však naleznou i v jakémkoliv objektu o světlé výšce od 3,5 m do 10 m příkladem jsou tzv. terasová topidla ECOSUN Terrace Heater, která předurčují své využití k zónovému ohřevu zimních zahrad, lodžií, zastřešených balkónů a teras, zahradních stanů, kostelů, apod., tedy do aplikací, ve kterých jsou chráněny proti přímým povětrnostním vlivům. Panely ECOSUN TH mají proti halogenovým zářičům výrazně nižší povrchovou teplotu, jejich provoz není tedy doprovázen nežádoucím světelným zářením. Reálně lze panely použít do teplot cca +5 až +10°C, při nižších teplotách již bude ochlazování lamel vysoké a sálání téměř neznatelné. Plášť panelů i topné lamely jsou v barevném provedení matná černá, panely jsou vybaveny dvoumetrovým připojovacím kabelem ukončeným vidlicí. Součástí panelů jsou i stěnové výklopné závěsy, umožňující instalaci panelů pod náklonem. Minimální výška instalace je 1,8m nad podlahou (spodní hrana panelu), u podstropních instalací musí být mezi stropem a horní hranou panelu odstup min. 30cm.

Sálavé topné panely jsou nabízeny v jedno, dvou a tří lamelovém provedení o příkonech od 0,9 do 3,6 kW a dále jsou vyráběny z ocelového lakovaného plechu nebo mohou být v nerezovém provedení.

Ceny jednotlivých prvků najdete v našem e-shopu, klikněte zde. 

 

MR (mramorové sálavé panely), GR (skleněné sálavé panely)

Topný panel s madlem do koupelny      

 

 

Sklo i mramor v sobě spojují jednoduchost a krásu přírodního materiálu. Využitím těchto materiálů pro sálavé vytápění vznikly esteticky ojedinělé výrobky – skleněné panely GR (glass radiant) a mramorové panely MR (marble radiant). Tyto špičkové výrobky jsou určené zejména pro vytápění moderních interiérů a prostor, u kterých je kladen důraz na vysokou designovou čistotu a funkčnost. Teplo sálané z těchto materiálů je přitom velmi příjemné a přirozené.

Skleněné topné panely GR i mramorové panely MR jsou vybaveny pouze tepelnou pojistkou, která brání přehřívání topného panelu např. při jeho zakrytí uživatelem. Na rozdíl od přímotopných konvektorů nemají vestavěný termostat, který by mohl ovládat provoz topidla na základě teploty prostoru. Pro dosažení maximálního komfortu a úsporného provozu je proto nezbytné ovládat panely nadřazenou regulací.

Vytápěný prostor (místnost) se dle velikosti a způsobu využívání může regulovat jako jeden celek nebo může být rozdělen do zón, ve kterých lze sálavé panely dle potřeby postupně zapínat. Nejběžnější je regulace topných panelů prostorovými termostaty (analogové, digitální, nebo bezdrátové), které měří teplotu a jsou nainstalovány přímo v místnosti s topnými panely. Regulaci je možné řešit i komplexně, s využitím centrální regulace.

Regulátory by měly být umístěny tak, aby pokud možno nebyly v sálavém poli topného panelu, neovlivňovalo je přímé sluneční záření, nebo jiný přímý zdroj tepla či chladu. Obvykle se umisťují na vnitřní stěnu do výšky cca 1,2 m nad podlahu. Z hlediska elektroinstalace musí být topné obvody v rozvaděči samostatně jištěny a musí být zajištěno jejich dvoupólové vypínání. Použitý regulační prvek musí odpovídat stupni krytí výrobku. 

 

Skleněné topné panelySkleněný panel GR

Skleněné sálavé panely GR jsou určeny především k vytápění obytných prostor. GR panel je proveden z bezpečnostního tvrzeného skla tloušťky 12 mm (v provedení zrcadla o tloušťce 8 mm), topného elementu, omezovacího termostatu a přívodního kabelu. Standardně je určen k pevné instalaci na stěnu s připojením přívodního vodiče do instalační krabice. Panely je možné zavěsit na šířku i na výšku, konzoly jsou součástí balení. Panely se vyrábějí v několika barevných provedeních - bílá, černá, žluto-zelená, červená a zrcadlo. Provoz topných panelů by měl být ovládán pomocí vhodné regulace.

Pokud bude panel využit v koupelně, lze k němu dokoupit i držák na ručníky, který je v provedení leštěné nerezové pásové oceli.

 

Mramorové topné panelyMramorový panel MR

Nástěnné mramorové sálavé panely MR spojují krásu přírodního kamene s jedinečnými vlastnostmi sálavého vytápění. Tyto výrobky jsou proto určeny do esteticky náročných interiérů zařízených jak v moderním tak i klasickém stylu. Konstrukce panelu navíc kombinuje výhody několika topných systémů – ekonomický provoz sálavého vytápění, vyšší dynamiku konvekčních systémů a schopnost akumulace tepla do mramorové desky.

 

 

 

Složení panelu je z:

 • masivní leštěné mramorové desky (druhy mramorů:Kashmir, Madura, Rosa, Verde, Volakas),
 • topného elementu,
 • omezovacího termostatu a přívodního kabelu.

Panel je určen k pevné instalaci na stěnu s připojením přívodního vodiče do instalační krabice.

Ceny jednotlivých prvků najdete v našem e-shopu, klikněte zde.

 

ECOFLEX (jednoduchá a nenáročná topidla)

Sálavé konvektorySálavé konvektory Přímotopy

 

 

 

 

 

 

 

Přímotopné konvektory

Jednoduchá, nenáročná topidla s nulovými nároky na údržbu a snadnou instalací, u kterých lze díky přesným elektronickým termostatům docílit zcela výjimečných provozních parametrů. Jsou běžně používány pro trvalé nebo příležitostné vytápění některých prostor. Designově bývají provedeny podobně jako jakékoli jiné topné těleso (například teplovodního vytápění). Je ale možné rozlišovat konvektory, které jsou určeny k pevnému přichycení na stěnu (ECOFLEX ET, ATLANTIC F117-D) nebo přenosné konvektory (CH 2000B Turbo), které najdou využití jako dodatečné topidlo například na chatách, v dílnách, kancelářích a jiných prostorách.

Přenosné konvektory, které se dají vždy postavit na potřebné místo, které chcete ohřát je ale potřeba umisťovat na nehořlavé podložky.

 

Sálavé konvektory

U sálavých konvektorů je teplo až z 50% předáváno formou sálání (infračervené záření). Tato sálavá složka velmi výrazně zvyšuje komfort vytápění, proto jsou sálavé konvektory nejkomfortnějšími topidly v oblasti přímotopných konvektorů. Ideální jsou především pro vytápění bytů a rodinných domů, ale i kanceláří, ordinací, apod.

V nabídce jsou dva typy sálavých konvektorů Ecoflex PREMIER a SOLIUS, které jsou vybaveny přesným elektronickým termostatem (přesnost 0,1°C) s pilotním vodičem. Konstrukčně jsou konvektory tvořeny lakovanou karosáží z ocelového plechu, perforovanou čelní mřížkou, elektronickou řídící jednotkou a speciálním lamelovým topným tělesem, vytvářejícím sálavou složku. Povrch konvektorů včetně čelní mřížky je opatřen bílým komaxitem. Topidla se instalují pevně na stěnu (instalační rám je součástí výrobku) s připojením přívodního vodiče do instalační krabice.

 

Proč si pořídit infračervený zářič?

 • Z povrchu sálavého panelu je vyzařován tepelný tok, jehož převážná část spektra leží v pásmu vlnových délek větších než 5 mikrometrů, a který je ve značné míře povrchem lidského těla pohlcován: dochází tedy k obdobnému principu ohřevu jako u předmětů.
 • V případě ohřevu předmětů a osob sálavým tokem na 20-22°C, je možné zajistit tepelnou pohodu již při teplotách vzduchu 18-19 °C a dochází tak k úspoře energie minimálně o 18 - 24%.
 • V určitých aplikacích lze sálavé topné panely využít k cílenému ohřívání přítomných osob – velké haly, dílny, prodejní sklady, nebo třeba lavice v církevních objektech (kostely) – a proti klasickému vytápění těchto prostor dosáhnout více než 50% úspory nákladů na vytápění tzv. zónové vytápění.
 • Je možné docílit podstatně rovnoměrnějšího rozložení teplot ve svislém profilu – rozdíl 1-2°C mezi podlahou a stropem (u konvekčního vytápění je udáván rozdíl 1°C na 30-50 cm výšky).
 • V důsledku sníženého proudění - víření vzduchu v místnosti - je omezeno i víření prachových částic a tím je také sníženo nebezpečí případného vzniku různých onemocnění - astma, záněty sliznic apod.
 • Díky zvýšené teplotě stěn je zmenšena možnost vzniku povrchových kondenzací, vzdušná vlhkost není výrazně snižována.
 • Pro sálavý tok resp. pro záření o vlnových délkách větších jak 3µm, není sklo transparentní (průteplivé) a nedochází tak ke ztrátám sálavého toku skleněnými výplněmi.
 • Sálavé topné panely ECOSUN nevyžadují žádnou údržbu.

Ceny jednotlivých prvků najdete v našem e-shopu, klikněte zde.

 

 

REGULACE (bezdrátová, centrální regulace, termostaty,...)

Centrální regulace 

Co můžete očekávat od centrální regulace BMR?

Komfort, kvalitu a úspornost v nákladech. Systémy centrální regulace Vám dovolí topit v každé místnosti podle samostatného programu a tím dosáhnout maximálního komfortu a úspor. Samozřejmostí je moderní řídící jednotka, kterou lze přímo připojit do počítačové sítě a získat  tak přístup k informacím a nastavení z vašeho mobilního zařízení nebo počítače a to i z vnějšku prostřednictvím internetu.

V nastavení je i vícesměnný režim domácnosti, kdy lze nastavit týdenní (jednosměnný, běžný), čtrnáctidenní (dvousměnný) i třítýdenní (třísměnný) program a to s možností volby pro každou místnost. Nadstavbové prvky umožní například přerušit topení v místnosti při otevření okna, okamžitou změnu teploty v místnosti oproti nastavenému programu pomocí nástěnného čidla se změnou teploty.

 

Termostat dotykovýBezdrátová centrální regulace      

Když vám centrální regulace nevyhovuje

Nabízíme kvalitní pokojové termostaty – digitální regulace (např. dotykový termostat FENIX TFT, Aube TH 232 AF, Watts 760, EBERLE FIT 3U atd.), které automaticky mění teplotu v místnosti dle Vámi zvoleného programu, nebo analogové (např. Fenix-Therm 100, FLASH 25800, EBERLE RTR-E 6124), jednoduché a spolehlivé termostaty s velmi snadným ovládáním.

 

Čidla pro střešní okapy

Venkovní aplikace

Regulaci je důležité instalovat i k venkovním a průmyslovým regulacím např. dvouzónový regulátor pro vyhřívání střešních okapů, svodů a venkovních ploch - EBERLE EM 524 90, EBERLE DTR průmyslový programovatelný termostat EB-THERM 800, nebo nástěnný prostorový termostat EBERLE AZT, určený k řízení teplot ve vlhkém a prašném prostředí, např. v garážích, skladech, prádelnách, stájích apod. 

Ceny jednotlivých prvků najdete v našem e-shopu, klikněte zde.

 

OHŘEV TUV (elektrické ohřívače vody)

Ohřev vody    Ohřívač vody

Elektrické ohřívače vody ATLANTIC mají možnost nastavení výstupní teploty vody (u velkoobjemových bojlerů se provádí pouze vnitřní nastavení teploty) se světelným indikátorem provozu. Aby nedocházelo k nežádoucímu dynamickému promíchávání studené a horké vody, které značně snižuje výkonnost bojleru, je na vstupu studené vody do nádoby difuzér, který rozprašuje proud studené vody výhradně v prostoru u dna ohřívače.

Ochrana samotné nádoby proti korozi je zajištěna smaltováním, nanášeném v ochranné atmosféře, a magnezitovou anodou (nutná výměna po 2 letech provozu). Ponorné topné těleso je navíc vybaveno aktivní ohmickou ochranou O´PRO, proto je na nádobu ohřívače poskytována prodloužená záruční lhůta 5let.

Moderní elektrické ohřívače teplé vody mají i při zachování velkého výkonu a vysoké účinnosti malé rozměry. Maloobjemové bojlery (10 a 50 l) lze díky malým rozměrům jednoduše zabudovat do kuchyňské linky nebo skříňky pod umyvadlo tak, aby nebyl narušen vzhled interiéru. Velkoobjemové bojlery (80 a 150 l) lze díky krytí IP25 instalovat v koupelně i do prostoru nad vanou. Fitinky pro napojení přívodu studené vody a odvodu teplé vody jsou umístěny ve spodní části zásobníku, a proto je ohřívač ideální pro aplikace, kdy je nutno nahradit starší, dosluhující typy bojlerů. Snadná údržba je zajištěna přes přírubu umístěnou ve spodní části ohřívače. 

Ceny jednotlivých prvků najdete v našem e-shopu, klikněte zde. 

 

 

Akumulační kamna

Akumulační kamnaAkumulačky

Využití elektrických akumulačních kamen pro vytápění je důležitou součástí energetické sítě a proto je tento způsob topení ekonomicky podporován. V době nadbytku elektrické energie se tato energie dá v nich totiž "uskladňovat" (akumulovat) tzn. převádět  na naakumulovanou tepelnou energii uloženou v akumulačním jádře. Takto naakumulované teplo lze pak z akumulačních kamen uvolňovat postupně a to i právě v době, kdy už nadbytek elektrické energie v síti není a akumulační kamna se již "nenabíjejí". K vytápění pomocí akumulačních kamen lze využít speciální, cenově zvýhodněné, časově vymezené  cenové sazby za elektrickou energii (tzv. "noční proud"), které poskytují všichni dodavatelé elektrické energie.

Moderní dynamická akumulační kamna ECODYNAMIC VFMi nové generace mají diametrálně lepší užitné vlastnosti dané zejména použitím nových, moderních konstrukčních materiálů akumulačního jádra (magnezitových cihel) a tepelné izolační pláště kombinující kvalitní izolace VERMIKULIT a MICROTHERM®. Jsou předurčena k hlavnímu zdroji vytápění a provozu v osmihodinové akumulační sazbě.

Do prostor nevyžadujících zcela přesnou regulaci teploty se nejlépe hodí statická akumulační kamna ECOSTATIC WMX, které ve vysokém tarifu topí z akumulačního jádra. Kamna (s výjimkou WMX 706 - výkon 850 W, bez ovládacích prvků) obsahují dva elektromechanické regulátory - jedním lze omezit teplotu, na kterou se nahřeje akumulační jádro (omezit nabití), druhý dle teploty prostředí ovládá mechanické klapky, které regulují proudění vzduchu přes akumulační jádro a udržují teplotu místnosti na nastavené konstantní teplotě.

Ceny jednotlivých prvků najdete v našem e-shopu, klikněte zde. 

 

Doplňkové výrobky

Topné žebříky, sušáky, osoušeče rukou

Topný žebřík Topný žebřík do koupelny Sušák ručníkuOsoušeč rukou

 

 

 

 

Kam s mokrým ručníkem v koupelně?

Moderním trendem sušení ručníků v koupelnách jsou topné žebříky a elektrické sušáky ručníků, které v současnosti vytlačují klasické radiátory. Výhodou je, že zajistí teplo i v době, kdy není topná sezóna.

Pro nebytovou sféru (hotely, obchodní domy, čerpací stanice atd.) dodáváme dnes tak nezbytné osoušeče rukou na sociální zařízení, které zajistí hygienický provoz díky bezdotykovému spínání a úsporu času při jinak nekonečném uklízení papírových ubrousků.

 

IRC PANELY – sálavé vytápění infrakabin

Infra kabiny  Infra kabiny

Sauna je původní finské slovo označující malé stavení nebo místnost, která se po vytopení používá jako ohřívárna při saunování. Vnitřek sauny je velmi dobře izolovaný od okolí a vykládaný dřevem, které působí dobře na psychiku člověka. U infrakabin (jinak také infrasaun) je princip “saunování” odlišný od klasické sauny, protože se využívá tzv. sálavého tepla, kdy se pomocí infračerveného záření cíleně prohřívá svalová tkáň uživatele až do hloubky přibližně 4 cm. Díky tomuto hlubokému prohřátí organismu dochází k intenzivnímu pocení již při nižší teplotě vzduchu, než u klasických parních saun - po celou dobu pobytu v kabince se teplota vzduchu pohybuje v rozmezí od 30 do cca 55°C.

Infrakabiny si můžete zhotovit sami, protože pro vás máme sadu pro svépomocnou instalaci. Jinak jsou IRC panely nabízeny spolu s řídící jednotkou – regulátorem IRT

 

Jaké jsou výhody infrasauny?

 • Infračervené záření rychleji prohřívá pleť a teplo proniká i hlouběji do tkání, než teplo z horké páry.
 • Díky nižší teplotě vzduchu je vhodné toto “saunování” i pro pacienty s kardiovaskulárním onemocněním nebo s onemocněním dýchacích cest.
 • Proti jiným typům jsou výrazně nižší pořizovací náklady a minimální negativní vlivy na okolní prostředí – vlhkost.
 • Proti parním saunám jsou provozní náklady o 1/3 až 1/2 menší (nižší teplota vzduchu v kabině, až 80% energie je využito k přímému prohřátí těla).
 • Velkoplošné sálavé panely IRC hřejí rovnoměrně v celé ploše a například proti keramickým zářičům, které mají výkon soustředěn do malé plochy o vysoké teplotě, podstatně lépe a rovnoměrněji prohřejí celé tělo.
 • Možnost minimalizovat požadavky na prostor – kabinu lze instalovat již od 1m2, proto je možná instalace i do menších bytů.
 • Ve spojení s regulátorem IRT můžete provést stavebnicovou montáž bez nutnosti speciálního nářadí tzn. možnost sestavení infrakabiny svépomocí.

 

Podlahové izolace a podložky             

Podlahové izolace

Speciální podlahové izolace F-BOARD vám pomohou výrazně zkrátit dobu k prohřátí podlahy na komfortní teplotu. Jedná se o speciální podlahové izolace z extrudovaného polystyrénu, určené jako doplněk pod topné rohože a topné kabely Ecofloor. Podlaha, ve které je instalováno elektrické podlahové vytápění, se při standardních podmínkách zahřívá z 20°C na 28°C cca 1–1,5 hodiny. S doplňkovou izolací F-BOARD ale může být podlaha prohřátá za pouhých 10–15 minut. Tuto vlastnost oceníte zejména u doplňkového komfortního ohřevu podlahy – například v koupelně nebo v kuchyni.

Izolace STARLON na bázi extrudovaného polystyrenu patří mezi standardní a nejrozšířenější vyrovnávací podložky, používané pod plovoucí podlahy. Speciální podložky HEAT-PAK umožňují instalaci folií ECOFILM pod koberec nebo PVC.

Ceny jednotlivých prvků najdete v našem e-shopu, klikněte zde.

 

Reference

 

Rodinné domy

Rodinný dům od RD Rýmařov v Olomouci

Dům se nachází v zástavbě rodiných domů v Žiline. Jedná sa o jednopodlažní nepodsklepený dům. Řešení objektu bylo přizpůsobené estetickým a dispozičním požadavkům investora. Zastavěná plocha objektu je 218,72 m². Vytápění domu je řešeno kombinací elektrických topných systémů Fenix.

Podrobnější popis k realizovanému řešení naleznete zde.

Rodinny dum OlomoucRodinny dum OlomoucRodinny dum Olomouc

 

 

 

 

 

 

Rodinný dům v Žilině

 RD Zilina

Rodinný dům je postavený v obci Nitrianske Hrnčiarovce a je prototypovým řešením ekonomické a ekologické výstavby nízko-energetických domů s přihlédnutím k požadavkům prostředí. Jedná sa o patrový nepodsklepený rodinný dům se šikmou střechou.

Podrobnější popis k realizovanému řešení naleznete zde.

 

 

 

 

 

Nízkoenergetický rodinný dům - Nitrianské Hrnčiarovce 

 

zde

Rodinný dům je postavený v obci Nitrianske Hrnčiarovce a je prototypovým řešením ekonomické a ekologické výstavby nízko-energetických domů s přihlédnutím k požadavkům prostředí. Jedná sa o patrový nepodsklepený rodinný dům se šikmou střechou.

 

Podrobnější popis k realizovanému řešení naleznete zde. 

 

 

 

 

 

Vzorový rodinný dům v Ostravě s elektrickým podlahovým vytápěním

 

Vzorový RD v Ostravě    

Další referenční stavbou společnosti Fenix, ve kterém je instalováno elektrické podlahové vytápění, je rodinný dům na Krmelínské ulici v Ostravě-Nové Bělé. Dům patří společnosti Altabix s.r.o., která svým zákazníkům navrhne a zrealizuje rodinný dům na klíč z cihlového systému POROTHERM. Popisovaný objekt je jedním z typových řešení a společností Altabix s.r.o. je zpřístupněn veřejnosti jako vzorový dům.

Podrobnější popis k realizovanému řešení naleznete zde.  

 

 

Vzorový rodinný dům v Ostravě

  

 

 

 

 

 

 

Obytné domy  

 

Obytný dům

   Byt a rodinný dům v Rožnově pod Radhošťěm

Byt a rodinný dům v Rožnově pod Radhoštěm, stavby s instalovaným elektrickým vytápěním. U obou staveb je vytápění řešeno velkoplošným vytápěním a to kombinací podlahového a stropního vytápění foliemi Ecofilm a v místnostech s keramickou dlažbou topnými rohožemi Ecofloor. Řízení topného systému je u obou objektů řešeno centrální regulací BMR.

Podrobnější popis k realizovanému řešení naleznete zde.

 Byt 4+1; 135 m2

  

Obytné domy     Obytné domy

                                                                                

 

 

 

 

 

 

 

 Dvougenerační rodinný dům                                                                                  

 

 Obytné domy     Obytné domy

 

 

 

 

 

 

 

Bytový objekt v Kroměříži

 Bytové objekty

Společnost MIRBAU s.r.o. je realizátorem developerského projektu výstavby několika bytových domů v Kroměříži. Tato společnost má již zkušenosti s výstavbou a provozem SportCentra ZAPLETAL v Kroměříži, které je celé vytápěno elektrickým podlahovým vytápěním s topnými kabely Ecofloor.

Podrobnější popis k realizovanému řešení naleznete zde.

 

 

 

obytné objekty  bytové objekty

  

 

 

 

 

 

Polyfunkční prostory

Vyhřívání kostelních lavic v Kostele sv. Gotharda 

 

Kostel sv.Gotharda 

Kostel sv. Gotharda byl již v minulosti vybaven elektrickým vyhříváním lavic, tento systém však přestal být vyhovující a to nejen z hlediska provozních parametrů, ale i z bezpečnostního hlediska.

Podrobnější popis k realizovanému řešení naleznete zde.

 

 

 

 

 Kostel sv.Gotharda  Kostel sv.Gotharda

      

 

 

 

 

 

Ortotech s.r.o.

Orotech  

Rekonstrukce původního objektu s centrálním teplovodním vytápěním v areálu Roosveltovy nemocnice v B. Bystrici. Objekt má čtyři podlaží o ploše 1200 m² a vytápění je řešeno sálavými panely Ecosun. Celkově je nainstalováno Ecosun 300U (42 ks) a Ecosun 600U (85 ks). Regulace je řešena centrálně od firmy DUEL Námestovo.

Podrobnější popis k realizovanému řešení naleznete zde.

 

 

 

  

Orotech  Orotech

 

   

 

 

 

 

 

Výrobní provozy

SICAR s.r.o. Masojedy – vytápění NT panely Ecosun

Výrobní provoz  

Společnost SICAR s.r.o. se specializuje na výrobu vozidel pro záchranné systémy ve všech kategoriích včetně hasičských vozidel do 7,5 tun. Od roku 2003 je držitelem certifikátu ISO 9001:2001 a v současné době je jedním z největších výrobců sanitních vozidel v České republice. 

Podrobnější popis k realizovanému řešení naleznete zde.

 

 

výrobní provoz

 

  

 

 

 

 

 

KIEKERT-CS s.r.o. - vytápění VT panely Ecosun

výrobní provoz

Původně uvažované teplovodní vytápění areálu fy KIEKERT-CS by vyžadovalo novou plynovou přípojku v délce cca 2 km, plynovou kotelnu a celkovou náhradu původního parního vytápění. Podle uskutečněných nabídek vůči el. přímotopnému vytápění by celková investice byla min. dvojnásobná. Firma KIEKERT-CS se rozhodla pro el. vytápění navržené fy UNIVE s využitím vlastní trafostanice.Využití sálavého přímotopného vyt. jako akumulačního ve výrobních prostorech s důslednou mikropočítačovou regulací UNIVE a kvalifikovanou obsluhou vedlo, k významným ekonomickým úsporám, optimalizaci odběrového diagramu, snížení prašnosti a celkově velmi dobré tepelné pohodě. Ve výrobních halách má firma celou podlahovou plochu k dispozici pro výrobu.

Podrobnější popis k realizovanému řešení naleznete zde.

 

 

výrobní provoz

  

 

 

 

 

 

 

Kontakty

 

Adresa společnosti 

Fenix Trading s.r.o.
Slezská 2, 79001 Jeseník
Česká republika 

Web: http://www.fenixgroup.cz/

E-shop:http://shop.fenixgroup.cz/

 

 

Kontaktní formulář

 

Provozováno na systému MajorShop